Tento týždeň zasadli žiaci a študenti v Južnom Sudáne, ktorých pravidelne podporujeme cez program ADOPCIA TRIED, ku skúškam na konci prvého trimestra. Po ich ukončení ich čaká dvojtýždňový zaslúžený odpočinok. Školský rok v tejto rozvojovej krajine je rozdelený na trimestre. Začiatok prvého trimestra je v januári a práve končí. Druhý trimester trvá od konca mája do septembra a posledný od konca septembra do decembra.

Študovať a každý deň zasadnúť do školskej lavice je tu stále vzácnosť. Južný Sudán patrí medzi krajiny s najvyšším podielom detí, ktoré nemajú možnosť chodiť do školy, pričom približne tri z piatich deti školu nenavštevuje.

Sme vďační, že vďaka podpore našich pravidelných darcov programu ADOPCIE TRIED, môžeme podporovať saleziánske školy, ktoré poskytujú vzdelanie deťom a mladým v tejto misijnej oblasti. Aj vďaka ich podpore tu môže vyrastať nová generácia vzdelaných ľudí.

Bližšie informácie ako si adoptovať triedu na diaľku a o možnostiach ako sa zapojiť sa do programu pravidelnej podpory vzdelania v Južnom Sudáne cez Adopciu tried nájdete TU.

 

CHCEM SI ADOPTOVAŤ TRIEDU