Dvaja naši dobrovoľníci Tibor a Robo začiatkom decembra šťastne dorazili do Kene do saleziánskeho centra Bosco Boys v Nairobi. Vystriedali sa tak s Monikou, našou dobrovoľníčkou, ktorá v tomto centre strávila nezabudnuteľný rok. O svojich skúsenostiach napísala aj blog, ktorý si môžete prečítať tu. My jej ďakujeme za jej službu a čas, ktorý venovala tomuto saleziánskemu dielu.

Bosco Boys poskytuje domov chlapcom, z ktorých väčšina žila na ulici. Jeho súčasťou je aj základná škola Don Bosco Primary School, ktorú navštevujú aj ďalší chlapci a dievčatá z chudobných rodín z okolia. Centrum Bosco Boys Langata, kde Tibor s Robom budú pôsobiť, je vstupnou bránou pre novoprijatých chlapcov z ulice. Ich práca sa bude zameriavať na pomoc pri vzdelávacích a výchovných aktivitách, keďže chlapci, ktorí do centra prichádzajú, si zo sebou nesú zlozvyky nadobudnuté počas života na ulici, predovšetkým drogové závislosti.

Našim dvom dobrovoľníkom sa podarilo zo Slovenska vziať aj vianočné pozdravy od našich darcov pre chlapcov z centra, ktorí patria do nášho adopčného programu. Chlapci sa listom nesmierne potešili a hneď na listy aj odpovedali.

Tibor s Robom odchádzali plní očakávaní a my veríme, že ich skúsenosť bude obohatením ako pre nich, tak aj pre chlapcov z centra Bosco Boys Langata. Držíme palce chalani!