mailchimpDeti žijúce v zničenej Sýrii majú pocit, že celý svet na ne zabudol. Ich bezstarostný život bol narušený všadeprítomným násilím, smrťou a strachom. Vojna trvá už takmer 5 rokov a stále pokračuje. Dotýka sa priamo viac ako 12 miliónov ľudí. Vyžiadala si viac ako 300 000 ľudských životov vrátane 20 tisíc detí. 500 tisíc ľudí je uväznených a nezvestných, ďalšieho pol milióna je znetvorených. Počet sýrskych utečencov v okolitých štátoch vzrástol na 4 milióny. Vnútorne vysídlených je 8 miliónov ľudí vrátane detí. Najzničujúcejším dôsledkom, ktorý vojna deťom spôsobuje, je znemožnenie ich práva na vzdelanie.

Šancou pre deti a mladých je bezpečné miesto slúžiace na budovanie mieru. Miesto na míle vzdialené od násilia, kde dialóg má prednosť pred bombami a zbraňami. Saleziánske centrá v Damasku, Aleppe a Krafoune sú miestami, čo pomáhajú deťom a mladým uniknúť z väzenia vojny. Viac ako 400 rodinám poskytujú materiálnu, potravinovú a lekársku pomoc. Dennodenne tam za vzdelávaním a voľnočasovými aktivitami prichádza viac ako 2000 detí a mladých. Chceme im pomôcť priamo na mieste.

Pridajte sa k nám a pomôžte im spolu s nami počas 11. ročníka celoslovenskej verejnej zbierky Tehlička od 9. februára do 27. marca 2016. Chystáme sprievodné aktivity a materiály, ktoré pomôžu pri príprave a animácii vašich vlastných podujatí v rámci zbierky. Všetkými týmito aktivitami nielen pomôžete druhým, ale aj spoločne prežijete pôst úplne inak.

Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na materiálnu pomoc, základnú zdravotnú starostlivosť a potravinovú pomoc pre viac ako 400 rodín, na školské pomôcky, vzdelávacie a voľnočasové aktivity, letné kempy približne pre 2000 detí a mladých, či opravu bombou poškodeného centra v Damasku.

Staňte sa aj v roku 2016 súčasťou saleziánskeho diela a zapojte sa do Tehličky. Ak ste škola, stredisko, spoločenstvo, alebo skupina, registrujte sa cez tento FORMULÁR. Rodiny si môžu vyžiadať podporné materiály kliknutím sem.

 

Potrebujeme Vás, aby saleziánske strediská v Sýrii mohli pomôcť čo najväčšiemu počtu detí.

 

Tešíme sa na vás.