Zámerom ročného projektu bolo prostredníctvom poľnohospodárskych tréningov naučiť miestnych ľudí udržateľne a efektívnejšie hospodáriť na svojich poliach. 60 vybraných zástupcov jednotlivých obcí v okrese získalo v troch trojmesačných cykloch znalosti o tom, ako zavlažovať, kompostovať, lepšie obrábať pôdu, pestovať a pod. Okrem toho sa poľnohospodárske kurzy zaviedli aj do výučby miestnej základnej školy a ročne ich tak absolvuje viac ako 300 žiakov. Vlastné hospodárenie obyvateľov podporil aj mikropôžičkový mechanizmus, banka osív a sadeníc a systém požičiavania strojov a nástrojov.
Poľnohospodárstvo tvorí základný zdroj obživy obyvateľov Južného Sudánu. Vďaka tomu, že si účastníci tréningov osvojili účinnejšie postupy a spôsoby, budú menej závislí na výdatnosti zrážok, výkyvoch počasia a budú môcť efektívnejšie hospodáriť. Projekt bol adaptáciou na klimatické zmeny, ktoré postihujú najmä subsaharskú Afriku. Okrem toho, v dôsledku polstoročných občianskych vojen v Sudáne chýbajú obyvateľom znalosti obrábania pôdy a pestovania, ako aj potrebné nástroje, kvalitné osivá a sadenice.
Projekt bol podporený z prostriedkov štátneho rozpočtu SR cez program oficiálnej rozvojovej pomoci SlovakAid sumou 180 380,65 eur.